Półbiustonosz – czy można nosić go na co dzień?


Biustonosze / czwartek, 25 stycznia, 2018

czerwony półbiustonoszPółbiustonosze to specyficzny rodzaj bielizny, który przeznaczony jest raczej do sypialni, jednak w niektórych przypadkach sprawdza się również do noszenia na co dzień. O czym należy pamiętać decydując się na zakup półbiustonosza?

Półbiustonosz, jak sama nazwa wskazuje, jest bardziej skąpy niż ogólnie znana bielizna tego typu. Miseczka w tym przypadku jest jeszcze bardziej wykrojona niż w przypadku half cup, czyli tak zwanej bardotki. To oznacza, że biustonosz ten pełni rolę wyłącznie podtrzymującą, co można uznać za wadę, jeśli wybierze się taki model do noszenia codziennego.

Zaletą półbiustonosza jest przede wszystkim to, że unosi piersi i podkreśla ich kształt lepiej niż standardowe modele. Ponadto można nałożyć go do tych ubrań, które mają głębokie dekolty. Trzeba jednak pamiętać, że w takim wypadku półbiustonosz bardziej sprawdzi się w przypadku mniejszych i jędrniejszych piersi. Ponadto lepiej nie zakładać go do ubrań prześwitujących, choć producenci dołączają czasem do zestawu naklejki służące do naklejania na brodawki, by zmniejszyć ich widoczność.

Najlepiej jest jednak zarezerwować tego typu bieliznę jako kuszący element stroju przeznaczonego na wieczór. W takim przypadku można założyć dowolny rozmiar bez obaw.